Bütün Programlarımız süreklilik ilkesine göre hazırlanmaktadır..
Öğrenciler dili “basitten zor’a” “yukarıya doğru adım adım” ilkesiyle öğrenirler.

Dil engeli için “HAYIR!”
Yeni dil öğrenme sürecinizde; Gerçekçi hedefler belirler ve en kısa zamanda bunları başarmak için mümkün olan her şeyi yaparız. İhtiyaçlarınızı iyi şekilde karşılayacak programlar sunabiliriz. Yurt dışına yapılacak bir gezi için “acil” bir hazırlık, bir sınav için ya da yabancı bir dilde akıcı bir şeklide iletişim kurma isteğiyle bize ulaştığınızda destek vermeye hazırız.

 

STARTER (Başlangıç Seviyesi A1)

Daha önce başka bir yabancı dil öğrenmiş veya İngilizce eğitimi görmüş, ancak şu anda sıfır bilgiye sahip olan yetişkin öğrenciler.

İngilizce öğrenmede ilk adımları atıyorsunuz.

*Süre: 4-5 ay

ELEMENTARY (Temel Seviye A1,A2)

Öğrencilerimizin en büyük kısmı bu seviyeden bizimle birlikte derslere başlar. Yabancı bir dilde “İsminiz nedir?” dışında sorulan soruları yanıtlayamazsınız.

Endişelenmeyin, bu aşamadaki dersler programın sonunda size okul hayatınızda dil öğreniminde 5-6 yıllık eğitimin veremediği şeyleri verecek;

Yakın ve gelecek planlar hakkında konuşabileceksiniz,

Geçmişteki olaylar hakkında nasıl soru sorulur? Öğreneceksiniz

Memnuniyetsizliğinizi bildirir ifadeler, şikayet, tavsiye verme ve isteme, bir öneri sunma,

Zevklerimiz ve tercihlerimiz hakkında nasıl konuşulur? Biliyor olacaksınız

PRE INTERMEDIATE (Orta Seviye B1,B2)

KİMLER İÇİN; Üniversite ve yüksekokul öğrencileri, öğrenciler, Daha önce İngilizce eğitimi almış ve temel konuşma becerilerine, temel kelime dağarcığına, temel dilbilgisi yapılarına hakim yetişkinlere.

Program sonunda 2500’den fazla kelime, İlgilendikleri konularda TV ve Radyo programlarını anlama, filmleri, kitapları tartışabilme.

Geçmiş ve gelecekle ilgili çeşitli konularda bakış açınızı ifade edebiliyor olma ve varsayımda bulunabilme. Bu seviyede fiil ve dilbilgisel yapılarının neredeyse tamamını doğru kullanıyor olacaksınız.


INTERMEDIATE (Orta Seviye B1,B2)

KİMLER İÇİN: Üst düzey öğrenciler, dille ciddi olarak meşgul olan yetişkinler, İngilizceyi derinlemesine bir araştırmayla veya kurslara katılarak öğrenmiş mezun öğrenciler ve yetişkinler.

İngilizce konuşabilirsiniz ya da bu seviyede konuşmanız beklenir, dilbilgisi yönüyle de bunu başarabilirsiniz ancak kelime dağarcığınızı genişletmek, konuşmayı daha etkileyici yapmak, sofistike dil yapıları eklemek istediğinizde Mea Lingua Club sizin için devreye girer.

Program sonunda karmaşık deyimlerin ustaca kullanımıyla çok çeşitli konularda iletişim kurma, dilbilgisinde dolaylı anlatımlara hakim olma gibi becerileriniz gelişir.
*Süre 7 ay.

UPPER INTERMEDIATE (İleri Seviye C1,C2)

KİMLER İÇİN; akıcı bir şekilde İngilizceyi konuşan yetişkinler, öğrenciler. Okuma yazma becerileri ve zengin bir kelime haznesine sahiptirler. Farklı aksanlarda dahil olmak üzere iyi derecede İngilizce konuşabilmektedirler.

Mea Lingua Club’da; Gerçek yaşam koşullarında özgürce kullanmak için dili “uygulama” fırsatına sahip olacaksınız. Pratik bir yaklaşımla, öğrenciler daha karmaşık dil yapılarını kullanmaya, sözcük dağarcıklarını sistematik genişletmeye, konuşmalarını mantıksal ve sürekli olarak yapılandırmayı öğrenmeye çalışırlar. Çeşitli türlerde metinler, resmi mektuplar ve makalelerle yazı dilinde uygulama imkanı bulurlar.

Ders sıklıkla kullanılan deyimsel fiilleri de içeren çok sayıda deyimsel ifade sunar. Ders İngilizce dilbilgisinin tüm yönlerini kapsar.
*Süre 7 ay.

ADVANCED

İngilizce öğrenmenin ana aşamalarından sonra İngilizce’de başka ne öğrenebilirsiniz?

Mükemmelliğin sınırı yoktur. Hangi başarıyı durdurmak istemezsiniz?

Dil pratiğine sürekli ihtiyaç duyar ve öğrenmekten vazgeçemezsiniz.

KİMLER İÇİN; Londra sınavları, Cambridge FCE sınavlarını geçmemiş B2 İngilizce seviyesine sahip öğrenciler için uygundur

FCE sınavı özgeçmiş için önemli bir kazanım, dünya genelinde alınan en yaygın dil sertifikalarından biridir. Birçok üniversite ve şirkette muhteşem bir üne sahiptir.

Programda çoğu öğrenci çok güçlü olmadıkları alanlarda ek uygulamaya ihtiyaç duyacaktır. Örneğin geçmiş zaman biçimlerinin bazı “gerçekçi olmayan” kullanımları. Karmaşık konuşma kalıpları, deyimsel ve zarf cümlecikler.

Die hausarbeit schreiben lassen kosten evaluationsaktivitäten werden von den praxissemester-kooperationspartnern auf basis eines partizipationsmodells koordiniert.